Чому регулярні стоматологічні огляди – це важливо?

Ми знаємо: візити до стоматолога — не найулюбленіша процедура, проте, хоча більшість людей не чекають з нетерпінням на стоматологічні огляди, вони мають вирішальне значення для вашого здоров’я в цілому. Медичні працівники рекомендують проходити регулярний стоматологічний огляд кожні шість місяців, щоб підтримувати здоров’я зубів і ясен. Однак, ці візити не лише для того, щоб підтримувати зуби в чистоті та здоров’ї. Дізнатися більше інформації ви можете на сайті професійної клініки.

Під час планового стоматологічного огляду вас перевірять на наявність відхилень, які в іншому випадку можуть залишитися непоміченими. Наприклад, ознаки та симптоми таких захворювань, як ревматоїдний артрит, вовчак та діабет, іноді спочатку проявляються в ротовій порожнині. Стоматологи також стежать за тим, щоб ваші кістки були міцними, і можуть допомогти вам виправити шкідливі звички, які можуть підірвати ваше здоров’я. Коли ці речі виявляються під час звичайних стоматологічних оглядів, стоматолог може направити вас до лікаря для більш швидкого лікування.

Пропуск візитів до стоматолога може здатися не такою вже й великою справою, але проблеми зі здоров’ям можуть розвиватися і прогресувати дуже швидко, якщо ви не будете стежити за своїми стоматологічними оглядами.

Видалення зубного каменю

Якщо ви не підтримуєте постійний або належний рівень чищення зубів та використання зубної нитки в домашніх умовах, наліт може накопичуватися на зубах і тверднути, перетворюючись на зубний камінь, який неможливо видалити простим чищенням зубів та використанням зубної нитки в домашніх умовах. Під час чистки тут ваш стоматолог буде використовувати спеціальні інструменти для видалення зубного каменю.

Навіть у деяких людей, які регулярно чистять зуби щіткою та зубною ниткою, є невеликі ділянки в роті, які легко не помітити, але які необхідно очищати під час візиту до стоматолога. Зубний камінь найчастіше призводить до утворення карієсу, руйнуючи зуби або створюючи в них дірки. Як тільки це відбувається, вам доведеться повернутися до стоматолога, щоб заповнити порожнини. Цього можна уникнути, якщо регулярно відвідувати стоматолога.

Захворювання ясен

Ще однією важливою частиною регулярного відвідування стоматолога, яку неможливо зробити в домашніх умовах, є перевірка ясен на наявність ознак захворювання. Ваш стоматолог зробить це за допомогою спеціального інструменту, який вимірює глибину проміжків між зубами і яснами. У міру накопичення нальоту і зубного каменю тканини ясен у ротовій порожнині можуть роз’їдатися через інфекцію, відому як гінгівіт, що призводить до поглиблення проміжків між зубами і яснами. Як тільки тканина, яка прикріплює ясна до зубів, руйнується, проблема офіційно переходить у захворювання ясен, яке починає викликати набряк, кровотечу та біль.

Гінгівіт також може зруйнувати кістку, яка утримує зуби на місці, що може призвести до розхитування або навіть випадання зубів. Запущене захворювання ясен вимагає великого обсягу допомоги, часто за межами того, що може надати ваш стоматолог загальної практики. Лікування може включати хірургічні операції, медикаментозне лікування, ретельне чищення тощо. Проходження регулярних стоматологічних оглядів може допомогти вам уникнути таких проблем, оскільки ваш стоматолог зможе виявити захворювання ясен ще до того, як воно зайде так далеко.

Раннє виявлення хвороби

Мабуть, найважливішою перевагою регулярних стоматологічних оглядів є те, що стоматологи можуть виявити аномалії в роті, шиї або щелепі, які можуть бути ранніми ознаками захворювання. За допомогою дзеркала ви не зможете побачити, що відбувається у вас під яснами, і не знатимете, на що звернути увагу.

Під час стоматологічних оглядів стоматологи обстежують вас на наявність ознак раку рота, голови та шиї, перевіряють наявність набряків або ущільнень у роті, яснах та язиці, а також у шиї, щелепі та лімфатичних вузлах. Стоматологи можуть виявити ці потенційні проблеми під час візитів і допомогти вам активно піклуватися про себе!