Захисний амулет з каменю

Захисний амулет з каменю

Амулети (обереги) —  невід’ємний атрибут історії людства. Століттями люди використовували амулети для захисту  від загроз, небезпеки, невдач, недоречних життєвих втрат. Кожен народ традиційно мав свої способи виготовлення амулетів, оберегів і талісманів. Використовували різні матеріали, але дорогоцінне і самоцвітне каміння було чи не на першому місці у багатьох народів завдяки його рідкості, твердості і красі. Камені поєднували з іншими матеріалами для виготовлення амулетів: з тканиною, шкірою, металами. Часто амулетами ставали ювелірні прикраси з золота, срібла і більш дешевих сплавів з вставками з дорогоцінного каміння. Для сильнішої дії їх прикрашали захисними написами, особливими знаками.

Традиція не згасла з часом, і навіть в 21 столітті захисний амулет з каменем має право на існування, особливо якщо він створений і дарований з любов’ю і думками про захист.

Які саме камені найчастіше використовують як обереги, з яких виготовляють захисні амулети?

Камені — обереги — це, традиційно, такі кварци, як котяче, тигрове, соколине, бичаче око. Тобто кварци з ефектом іридації. Їх м’який загадковий полиск віддзеркалює, відбиває всілякі негативи, злі погляди, і, як вважали здавна, таким чином ці камені оберігають свого власника.

У турків та й інших народів захисним амулетом вважалось зображення ока. Твердий камінь агат (смугастий різновид халцедону) нерідко має виразний малюнок у вигляді концентричних кіл. Тож полірований округлий агат з малюнком у вигляді “ока” здавна вважається сильним оберегом, “оком Бога”, що береже свого власника вдень і вночі, як страж, захищає від всіляких небезпек і негараздів, відводить біду.

Кристалічна решітка дорогоцінного каміння випромінює сталі вібрації, позитивні для людини. Вони хоч і дуже слабкі, проте постійні і незмінні в часі. Коли людина перебуває тривалий час в контакті з каменем, вони м’яко, але невпинно впливають на нас. Великі кристали, друзи також здатні впливати на оточуючий простір, наприклад, в домі. Тому їх так полюбляє використовувати китайська традиція вчення про фен-шуй.

Вважають, що особливо сильні амулети виходять з каменю, добутого в рідній землі, на батьківщині. Україна багата чудовими самоцвітами: українські топази вважають чи не найкращими в світі. Також у нас є різноманіття кварців різних кольорів і відтінків: від прозорого гірського кришталю до темного димчастого кварцу і чорного моріону.

Який камінь не обрали б ви для створення оберегу для близької людини, пам’ятайте головне: амулетом камінь робіть людська думка, сила наміру, вкладеного в цей предмет, сила любові.