Як працюють перистальтичні дозувальні насоси

Як працюють перистальтичні дозувальні насоси

Існує багато виробничих сфер, де є необхідність перекачувати різні речовини точними дозами. Найкраще для цієї мети підходить перистальтичний насос. Це гігієнічний пристрій, який вступає в контакт із робочою речовиною тільки через шланг. Інші деталі з нею не контактують. Тому таке обладнання належить до найбезпечніших для оператора.

Особливості перистальтичних насосів

Таким обладнанням можна перекачувати різноманітні рідини. Належить воно до об’ємного типу. Перистальтична система доволі проста, але надійна. За робочу камеру слугує шланг із вхідним і вихідним отвором, розташований півколом навколо вала. До нього приєднані спеціальні ролики. Під час свого руху вони перетискають трубку в рівновіддалених місцях, завдяки чому відбувається всмоктування речовин та їхнє транспортування трубкою від вхідного отвору до вихідного.

Саме завдяки гнучкості шлангу та ізольованості в ньому робочої речовини, перистальтичні насоси можуть перекачувати навіть найбільш в’язкі рідини та рідини з включеннями. Це робить такий прилад майже універсальним. А оскільки ролики передавлюють шланг на однаковій відстані, то обладнання ще чудово підходить для дозування.

Переваги перистальтичних насосів

Шлангові насоси мають такі переваги перед іншим насосним обладнанням:

  • Стабільність потоку. Перекачування відбувається дуже точно, тому пристрій можна використовувати для дозувальних процесів.
  • Легкість установлення. Вбудовування перистальтичного насоса у виробничу ланку або використання в побуті доволі просте. Зазвичай для цього не потрібно особливих знань. Головне — дотримуватися інструкції виробника.
  • Простота обслуговування. Оскільки єдина частина конструкції, яка стикається з прокачуваною речовиною — шланг, обслуговування зводиться до його промивання або заміни.
  • Безпека. Завдяки особливостям конструкції, перекачувані рідини не завдають шкоди операторам та довкіллю. Протічки можливі лише з вини користувача, якщо не дотримувалися правил експлуатації та обслуговування.
  • Справляється з транспортуванням будь-якої рідини. Для перистальтичного насоса не проблема занадто в’язкі речовини, агресивні, вибухонебезпечні, хімічні розчини, сильно забруднені рідини. Завдяки цьому, він використовується в дуже багатьох галузях: нафтовидобувна, хімічна, фармацевтична, харчова, лако-фарбова промисловості, водопостачання та водовідведення, друкарська справа тощо.

Працюють такі насоси багато років, за умови дотримання правил користування та своєчасного обслуговування.

Висновок

Купити перистальтичний насос можна для дуже широкого списку галузей. Він впорається з перекачуванням майже будь-яких речовин, а також гарантує безпеку для операторів та довкілля. Експлуатація, встановлення та обслуговування максимально прості.