Ядерний вплив РФ у світі

Ядерний вплив РФ у світі

Вторгнення Росії в суверенну Україну, поряд з нарощуванням військової потужності Китаю та погрозами Тайваню, є передвісником становлення нового світового порядку та зміни парадигми від суперництва великих ядерних держав до великодержавного протистояння, пише Insight News Media.

«Росатом» є важливим джерелом доходів для Москви

За допомогою атомної галузі Росія може приносити величезні кошти до свого бюджету і таким чином компенсувати деякі економічні втрати від санкцій та спрямовувати гроші безпосередньо на війну. Станом на грудень 2021 року портфель закордонних проєктів «Росатом» включав 34 блоки.

Державна корпорація «Росатом» відповідає за російську атомну енергетику, підрозділ ядерної зброї, атомний криголамний флот та ядерні науково-дослідні інститути. «Росатом» має понад 20 експортних замовлень на реактори в Ірані, Туреччині, В’єтнамі, Бангладеш, Йорданії, Угорщині, Єгипті, Індії, Південній Африці, Вірменії, Словаччині та інших країнах.

«Росатом» є учасником Глобального договору ООН, що передбачає виконання захисту прав людини. Проте країна-терорист залишається членом організацій демократичних країн. На фоні всього, що відбувається, санкції проти Росії поки що не торкнулися ядерної галузі саме через сильну залежність Європи від російського урану.

Російські ядерні агенти 

Частка урану, який надходить до Європи, становить 20% з РФ та 20% – з Казахстану. Видобуває та переробляє уран одна і та ж російська державна компанія «Росатом». Існує багато різноманітних механізмів фінансування російських експортних АЕС. Країни, які користуються ситуацією, пояснюють це тим, що немає домовленості про санкції проти ядерної енергетики.

Угорщина за прем’єрства Віктора Орбана поступово повністю перетворюється на економічного васала Кремля. Загальна вартість проєкту РФ і Туреччини оцінюється у 20 млрд доларів США та передбачає будівництво АЕС «Аккую» з чотирьох енергоблоків.  Між Іраном та РФ діє угода про будівництво двох ядерних реакторів на майданчику в Бушері.

Зміна ядерного статусу Росії 

Війна проти України назавжди позбавила Росію статусу провідної енергетичної держави. Експорт викопного палива з Росії ніколи не повернеться до рівня 2021 року, оскільки Росія втратила свого основного споживача Європу. Їй буде непросто переорієнтувати потоки на Азію, особливо у випадку з природним газом. 

Проте, щоб протистояти конкуренції з боку РФ, США та їхні європейські і азійські союзники мають прискорено переходити від досліджень та розробок до більш ефективних стратегій виробництва та фінансування ядерної галузі.
Джерело: https://insightnews.media/nuclear-influence-of-the-russian-federation-in-the-world/