Тепловізори та прилади нічного бачення: у чому відмінності?

63f37c891c418.jpg

Тепловізори та прилади нічного бачення – це важливе обладнання, яке стане незамінним помічником у різних ситуаціях. За допомогою правильного обраного обладнання можна орієнтуватися в нічний час доби, а також помічати те, що неможливо побачити неозброєним оком. При цьому тепловізори стають все популярнішими і представлені в широкому асортименті: https://control.ua/teplovizory/. Але це не означає, що прилади нічного бачення та тепловізори можуть замінити один одного.

На що здатний тепловізор?

Тепловізор — це інноваційне обладнання, в якому знаходиться спеціальна оптика та біометрична матриця з датчиками, завдяки чому є можливість здалеку виявляти тепло. Ті джерела, що його випромінюють, обробляються і виводяться на екран: вогонь, людей, тварини, двигуни і т.д. Може відрізнятися живі цілі та неживі.

63f37ee03e9af.jpg

На відміну від приладів нічного бачення, тепловізор здатний бачити через кущі та інші перепони, якими проходить тепло. Навіть на високих відстанях демонструє високу ефективність – до 3000 метрів. Також є можливість змінювати захоплення близьких чи далеких цілей. Палітра може перемикатися в різні режими, завдяки чому значно простіше орієнтуватиметься.

Оснащується місткою батареєю, завдяки чому протягом кількох годин може працювати по Wi-Fi та з використанням додаткових функцій. У разі використання без додаткових функцій може працювати протягом 5 годин. Індикатор вказуватиме рівень заряду. У комплекті представлено 2 акумулятори, тому можна працювати без перебоїв.

На що здатний пристрій нічного бачення?

На відміну від тепловізорів, прилади нічного бачення не виділятимуть цілі, але дають змогу орієнтуватися у нічний час доби. Окуляри нічного бачення підсилюватимуть зір і дають можливість бачити, навіть якщо світла зовсім немає.

63f37f3720d87.jpg

Наприклад, користувач зможе без додаткового освітлення виконувати різні операції, читати написи чи карти, розбирати спорядження, керувати автомобілем тощо. Передбачена можливість коригування фокуса, а посилення зображення регулюватиметься в автоматичному режимі.

Інноваційні рішення дають можливість демонструвати картинку з високою роздільною здатністю і без видимих плям. Може працювати в широкому діапазоні температур, а також має тривалий час автономної роботи.

Чому прилади нічного бачення та тепловізори не можуть замінити один одного?

Тепловізори дають можливість побачити мету навіть у спекотний день, вона буде відзначена іншою температурою. А далекомір буде демонструвати, на якій відстані ціль. Прилади нічного бачення, незважаючи на наявність спеціальних технологій, що захищають від засліплення, у спекотні дні є менш ефективними.

Тепловізори мають чіткішу картинку, чого вдається досягати за рахунок високої роздільної здатності та якісних лінз. Є цифрове збільшення – це дозволяє бачити на значні відстані і фокусуватися на окремих ділянках. Основна мета тепловізора — це пошук мети та стеження за нею на великій відстані. Можна також визначити холодні предмети.

Прилад нічного бачення дає можливість все розглянути довкола до найдрібніших деталей, наче ви дивитеся вдень. Темрява стає не перепоною для успішної операції. Важливо вибрати надійне обладнання від відомих брендів, що гарантуватиме високу ефективність.