На що звернути увагу при виборі витяжки для кухні?

На що звернути увагу при виборі витяжки для кухні?

Якщо на вашій кухні не вистачає місця, у вас може виникнути спокуса розмістити мікрохвильову піч над варильною поверхнею. Але для ефективного відведення диму та випарів набагато кращим вибором є висувна витяжка від надійного виробника.

У цьому посібнику з купівлі розглядаються особливості витяжних приладів, на які слід звернути увагу перед тим, як йти за покупкою.

Потік повітря

Виробники вказують, скільки кубічних метрів на хвилину повітря виводять їхні витяжки. Хоча більший потік повітря означає швидшу вентиляцію, він не гарантує кращого вловлювання та видалення диму на вашій кухні. Так чи інакше, вам все ж слід звернути увагу на цей фактор при виборі витяжки.

Таймер витяжки

Ця зручна функція вимикає вентилятор витяжки через певний проміжок часу.

Фільтри

Існує три основних типи фільтрів для витяжних приладів: з нержавіючої сталі, алюмінієвої сітки та вугільні. Як правило, фільтри слід мити або замінювати кожні один-три місяці — або частіше, якщо ви часто готуєте їжу, щоб забезпечити ефективну роботу витяжки.

Кількість швидкостей вентилятора

Більшість витяжок мають від трьох до шести швидкостей вентилятора. Ми рекомендуємо використовувати щонайменше дві швидкості: високу швидкість під час приготування їжі та дуже низьку (і тиху) швидкість після приготування їжі, щоб продовжувати вентилювати приміщення під час їжі. Більше трьох швидкостей, як правило, не потрібно.

Розмір

Витяжки зазвичай мають ширину від 60 до 80 см. Вибирайте модель, ширина якої щонайменше дорівнює ширині варильної поверхні, що знаходиться під нею. Острівні витяжки не мають стіни або шаф, які б допомагали відводити дим, тому вони повинні бути ширшими за варильну поверхню.

Стиль

Сучасні витяжки виготовляються з різних матеріалів, включаючи нержавіючу сталь, мідь, загартоване скло, дерево, цинк і бронзу. Врахуйте це під час вибору, адже витяжка має добре вписуватися в стиль вашої кухні.

Керування за допомогою термостата

Вбудований датчик температури в деяких моделях автоматично вмикає вентилятор, якщо температура під витяжкою стає занадто високою. Ця функція є стандартною для витяжок надвисокої потужності, щоб запобігти пошкодженню електроніки витяжки під дією високих температур. Якщо температура під витяжкою занадто висока, вмикається витяжний вентилятор, який виводить гаряче повітря і втягує прохолодне повітря з решти кухні. Однак ми не рекомендуємо використовувати цю функцію на витяжних приладах, оскільки у випадку загоряння жиру вентилятор може посилити полум’я, притягаючи до нього більше повітря.