Чи варті уваги матраси з ефектом «зима-літо»: огляд переваг та недоліків

Чи варті уваги матраси з ефектом «зима-літо»: огляд переваг та недоліків

Потреби нашого організму змінюються залежно від сезону. З урахуванням цього сучасні виробники випускають різні варіації матрасів, в тому числі «зима-літо»,що ідеально підходять під будь-який сезон. Такі вироби мають дві сторони, які дозволять підлаштувати рівень комфорт під температурні особливості сезону (як, наприклад, латексно-кокосовий матрац SoNLaB RioFlex A14/68). Сьогодні ми розглянемо особливості таких виробів, їх основні переваги та недоліки.

Матраси «зима-літо»: особливості виробів

Такі матраси мають дві сторони: літню та зимну. Літня зазвичай вироблена з натуральних матеріалів. Вона є гігроскопічною, добре пропускає повітря, має щільну та приємну поверхню. Ідеально підходить для комфортного сну навіть у найспекотніші ночі.

Зимова сторона зазвичай вкрита шерстю або іншим матеріалом. Завдяки такій конструкції вона забезпечує збереження тепла, втім не перешкоджає якісному вбиранню та випаровуванню вологи. Тепла сторона матраса гарантує м’який та комфортний сон у зимові дні.

Немає жодних обмежень щодо наповнення таких матрасів. Вони можуть бути різними: пружинними або безпружинними. Втім відрізнятися вони можуть чохлом. Одна його сторона простьобана бавовною, а інша — шерстю. Завдяки цьому і змінюються властивості матраса та забезпечується можливість його використання в різні пори року.

Зазвичай дізнатись, де яка сторона матраса, доволі легко: чимало виробників маркують свої вироби зображенням сонечка з однієї сторони та сніжинки — з іншої, що означає літню та зимову сторони відповідно.

Переваги та недоліки матрасів з ефектом «зима-літо»

Однією з найголовніших переваг таких матрасів є відмінна теплоізоляція. Зимова сторона забезпечує комфортну температуру під час відпочинку та сну навіть за умови низьких температур повітря в приміщенні. Літня сторона добре відводить вологу та створює ефект повітряного охолодження, забезпечуючи комфортний сон навіть у спекотну погоду. Завдяки чудовій гігроскопічності такі вироби ідеально підходять для людей, що страждають на алергію або астму.

Такі матраси можуть мати різні види жорсткості на обох сторонах. Зазвичай «зимовий бік» більшу жорсткіший, завдяки чому допомагає підтримувати правильне положення тіла під час відпочинку. «Літня» сторона навпаки зазвичай має меншу жорсткість, завдяки чому тіло людини може комфортно розслаблятися під часу сну.

Ідеально такі матраси підходять для людей, які мають різні захворювання суглобів та спини. Залежно від потреби можна змінювати положення сторони виробу, підбираючи оптимальний варіант для зменшення болю та напруги під час відпочинку.

Звичайно ж, попри велику кількість переваг, такі матраси мають певні недоліки. Наприклад, вони зазвичай мають більшу висоту та вагу у порівнянні зі звичайними моделями. Це можна пояснити наявністю двох сторін, які мають різні характеристики.

Ще один недолік — вища вартість порівняно з іншими варіантами. Зазвичай це пов’язано з використанням новітніх технологій та матеріалів, які забезпечують теплоізоляцію та вентиляцію.

Як правильно доглядати за матрасом з ефектом «зима-літо»

Щоб обраний матрац прослужив багато років та не розчарував вас, варто дотримуватись правил використання виробу. Перед першим використанням необхідно розпакувати матрас та провітрювати його протягом доби-двох. Також варто забезпечити регулярне перевертання виробу (як мінімум двічі на рік).

Один-два рази на рік варто очищати виріб від пилу. Проводьте сухе чищення за допомогою потужного пилососа. Якщо матрас має зйомний чохол, то слід прати його вручну або за допомогою пральної машинки. Якщо ж чохол не знімається, треба очищати поверхню за допомогою мильного розчину.

Не слід забувати, що категорично заборонено:

  • стрибати на поверхні матраса;
  • залишати його у вертикальному положенні протягом тривалого часу;
  • перевищувати обмеження допустимого навантаження;
  • залишати виріб поряд із системами опалення;
  • використовувати для очищення хімічні засоби.

Пам’ятайте, що дбайливе ставлення, ретельний догляд та дотримання всіх правил експлуатації гарантують тривалий період використання матраса, а також 100% безпеку для здоров’я та комфорт під час відпочинку.