Апостиль на документи в Києві

Апостиль на документи в Києві

Для отримання послуги з проставлення штампу апостилю в Києві можна звернутись до бюро перекладів «НТідея». Наш колектив співробітників має великий досвід в наданні послуги апостилізації в різних Міністерствах України з урахуванням всіх вимог приймаючої країни. Це дозволить зекономити ваш дорогоцінний час та нерви.

Згідно Закону в Україні право легалізації документів через апостиль мають наступні Міністерства:

  • Мінюст вповноважений на легалізацію виключно паперів, які були отримані в суді, закладах юстиції або засвідчених нотаріально. Наприклад: свідоцтва від РАЦС про народження, одруження, розлучення, тощо.
  • МОН України займається лише освітніми документами. Наприклад: апостиль на атестат, диплом, додатки до них, сертифікати про підвищення кваліфікації, тощо.
  • МЗС України накладає штамп апостилю на інших паперах від МВС, ОВІР, ОДА, медичних закладів. Наприклад: довідка про відсутність судимості, довідка про прописку, медичні довідки, тощо.

Вартість послуги апостилю в Києві буде залежати від типу документа, Міністерства та вимог приймаючої країни до процедури апостилю.

Які документи підлягають апостилізації?

Штамп апостилю в Києві можна проставити виключно на папери, що були отримані від офіційних закладів. Для фізичних осіб це:

  • Диплом або атестат про здобуття освіти;
  • Довідки з Державного архіву;
  • Довідки з МВС, медичних закладів, тощо;
  • Свідоцтва з РАЦС;
  • Документи отримані у нотаріальних конторах (довіреності, афідевіт, договори, тощо).

Для юридичних осіб це може бути документи про реєстрацію компанії, статут, довіреності, тощо.

Які країни потребують легалізацію через апостиль?

Легалізація документів через апостилізацію підійде виключно для країни учасниць Гаазької Конвенції, до переліку яких Україна приєдналась з 2003 року. Між такими країнами діє спрощена процедура визнання документів через штамп апостилю, який можна поставити в Києві.

З процедурою апостилю не все так однозначно і є певні нюанси для різних країн.

Деякі країни з цього переліку вимагають виконати подвійний апостиль (ntidea.com.ua/ua/novosti/dvoynoy-apostil), це коли апостиль ставлять на оригіналі і додатково на нотаріально завіреному перекладі оригіналу. Переклад має бути виконано на державну мову приймаючої країни.

Інші країни потребують додатково виконати переклад присяжним перекладачем при консульстві приймаючої країни і засвідчити його печаткою консульства.

Строк апостилізації документів в Києві

Процедура може займати різний період часу в залежності від Міністерства і виду документа. Швидше за всіх ставить апостиль Мінюст (3-7 робочих днів), потім йде МЗС України, де можна очікувати до 20 робочих днів, якщо їм знадобиться надсилати уточнюючий запит до закладу що видав документ. Апостилізація в МОН може сягати до 30 робочих днів, також по причині надсилання запитів до навчального закладу та очікування відповіді.

Радимо звертатись за замовленням послуги апостилю до професіоналів бюро «НТідея» в Києві.