Які дрова найкраще підходять як паливо для чавунної печі-каміна?

Які дрова найкраще підходять як паливо для чавунної печі-каміна?

Дров’яне опалення набуває все більшої популярності у власників приватних будинків. Серед різноманіття приладів чавунні каміни на дровах обирають ті, хто хоче отримати тепло в оселі та можливість милуватися красою вогню, не витрачаючи часу й зусиль на зведення традиційної конструкції. Щоб пічне та камінне обладнання якісно обігрівало дім, довго служило та не вимагало надто частого очищення, потрібно правильно його розпалювати.

Перше, про що слід задуматися – заготівля хороших дров. Вони мають бути повністю сухими, оскільки волога деревина погано горить, дає мало тепла і багато кіптяви. Це засмічує димохід, забруднює скляну вставку на дверцятах, вдаючи вигляд печі-каміна непривабливим і також заважає огляду на полум’я. Тому паливо доцільно заготовляти та просушувати заздалегідь, задовго до початку опалювального сезону, а для зберігання відвести захищене від вологи приміщення.

Найкраще горять поліна з берези й дуба, вони вважаються кращими за кількістю тепла, що виробляється. Вільха за якістю не поступається дубу, горить плавно та довго. Вільхові поліна поєднують з іншими, для очищення димаря від кіптяви. Також дієво чистить димарі осика. Застосовувати осику як повноцінний вид палива невигідно – вистачає її дуже ненадовго. Для красивого ефекту можна підкинути в топку тополю. Вона горить дуже яскраво та естетично, але слабко гріє і згоряє вже за годину, так що додавати поліна з тополі знадобиться часто.

Хвойні породи дерева виділяють при згорянні смолу, яка осідає на внутрішніх поверхнях печі та димаря. Серед фруктових дерев значним виділенням смоли характеризується вишня, абрикос, слива, так що використовувати їх доречно у помірних кількостях.

Яким повинен бути розмір полін, та скільки їх класти у топку?

Розміри залежать від габаритів опалювальної конструкції. Полінця мають бути на 5 – 10 см коротшими від паливної камери.

Оптимальна товщина – 6-10 см. Занадто товсті дрова в маленьку топку краще не класти − вони погано горітимуть і виділятимуть мало тепла.

Зазвичай обсяг закладки дров у печі складає ¾ обсягу топки. При цьому відстань від стелі камери топки до стосика полін повинна бути як мінімум 10 см. Цей вільний простір займе кисень, необхідний для підтримки горіння. Закладка повинна розташовуватись у центрі топки, на певній відстані від її задньої стінки.

Проте тут слід враховувати й особливості самої печі. Для деяких моделей передбачена більша чи менша кількість палива, що вказується в інструкції, наданій виробником.

Як правильно складати дрова в камеру згоряння та запалювати печі-каміни?

653Vnzf0dhZff8U0IJtwFnFeCF4xee_jo-u0fbUQ_d5hXsrqp5QqpqyHbpA_gHZWkR6N-3FanMOk0Jo-6DhTPFrVMPqTXJbUEmfx-RQ_GN-VWThRTtFhwGb7Kaa1ZrifPC_O16msC7f4RELi3WuFLU8

Поліна укладають горизонтальними рядами, достатньо щільно одне до одного. У нижньому ряду необхідно розмістити легкозаймисте паливо:

  • зім’ятий папір;
  • тріски;
  • деревну кору або бересту.

При правильному закладанні підхожого паливного матеріалу чавунна піч не видає задимлення і нагрівається рівномірно, без різких перепадів температури.

Важливо, аби полум’я зайнялося знизу, з першого ряду, а не зверху. У процесі розпалювання печі слід прикрити дверцята піддувала та відкрити дверцята топки.

Засувка на димарі повністю відкривається. Коли тріски, папір і т.д. розгоряться, топкові дверцята зачиняються, а піддувало прочиняються. При правильному подаванні повітря полум’я має солом’яний відтінок, а дрова злегка потріскують. Такий спосіб розпалювання виправдано вважається найбільш ефективним.