Дерев’яна підлога − це рішення, якому надають перевагу завдяки екологічності, привабливому вигляду та тривалому терміну експлуатації. Хоча з першого погляду іноді видається, що ціна на паркет може не вписатися у бюджет, закладений на підлогу, існують способи зекономити, не жертвуючи якістю матеріалу.
Перше, на що слід звернути увагу – порода дерева, з якого зроблені планки. Екзотична натуральна деревина (тік, палісандр, багато видів червоного дерева) обходиться дорого. Тому краще зробити вибір на користь порівняно демократичних за вартістю твердих порід – дуба, ясена, горіха.
Селекція теж має значення. Існує три її різновиди – селект, натур та рустік. У селекції натур помірно збережені природні особливості дерева, відсутні дефекти. Тому вона підходить для багатьох стилів інтер’єру та дешевша, ніж відбірні плашки селект. Якщо приміщення оформлюється в стилі лофт, прованс, кантрі тощо, вдасться зекономити ще більше. Селекція рустік, з переходами кольорів, сучками, заболонню цілком гармоніюватиме з таким оформленням кімнати.
Товщина плашок: баланс між доступністю ціни та довговічністю підлоги
Найкраще, щоб цей показник становив 14 – 18 мм. Чим тонший паркет, тим менше він коштує. Але є ймовірність зіткнутися з тим, що тонке підлогове покриття прослужить недовго. Це пов’язано зі зношуванням в процесі експлуатації та потребою у реставруванні. Верхній шар підлоги з часом значно стирається під впливом повсякденних навантажень. Її реставрують шляхом шліфування та оновлення фінішного покриття. У випадку з тонкими планками кількість можливих циклів відновлення зменшується. Коли товщина становить 4 – 5 мм, матеріал вже не можна шліфувати, оскільки плашки можуть повністю стертися.
Різновид матеріалу: раціональний підхід до оформлення житла
Сьогодні пропонується три основні варіанти покриття з дерева: художній, штучний, модульний паркет та паркетна дошка. Другий варіант має нижчу вартість порівняно з іншими видами. При цьому існує чимало технік укладання плашок, що дозволяє створювати унікальний дизайн. Тому доречно обирати штучний паркет, якщо хочеться заощадити й одночасно стати власником чудової паркетної підлоги.
Крім цього, художнє та модульне підлогове покриття вибагливіше в плані стилізації приміщення, коли виникне бажання зробити в ньому ремонт. Своєю чергою паркетну дошку можна шліфувати меншу кількість разів, ніж штучний паркет, через товщину верхнього цінного шару.
Простий узор укладання: щоб монтаж не супроводжувався зайвими витратами
Попри те, що штучний паркет дешевший, ніж дошка, його монтаж в загальному коштує більше. Відповідно, найкраще вибрати прості, але при цьому ефектні, схеми укладання паркету. До таких належать:
- Лінійна. Плашки укладаються рівними паралельними один одному рядами перпендикулярно до вікон.
- Палубна. Всі планки укладають в одному напрямку, паралельно один одному, за принципом нескінченної дошки. Найчастіше «палубу» кладуть зі зміщенням планок, причому зміщення може бути як симетричним, зі зсувом паркетних плашок на 1/2 або 1/3 довжини, так і асиметричним.
- Квадрати (шашки). Один із найлегших способів укладання. При складанні утворюються шахові візерунки, ідеальні для просторих кімнат. Для них беруть планки, довжина яких дорівнює сумі ширини кількох планок. Зібрані квадрати викладають діагонально або паралельно відносно стін.
З цими узорами можуть справитися навіть майстри початківці, які мають базові навички роботи з монтажу підлоги.