Матеріали для оздоблення ванної повинні відповідати специфічним вимогам. А саме – стійкість до вологи та її перепадів, пару, грибка та плісняви, простота догляду. Всіма цими характеристиками володіють натяжні стелі з плівки ПВХ − замовити їх можна на сайті https://www.briton.com.ua/ivano-frankivsk. Плівкові покриття представлені трьома фактурами – матовою, глянцевою та сатиновою. Глянцеві полотна є одними з найбільш популярних для використання в інтер’єрі ванних кімнат. Їх колірна палітра дуже широка. А виражений блиск дозволяє оптично додати приміщенню висоти та простору.
Натяжна конструкція в один рівень зазвичай займає 4 – 6 см нижче рівня чорнової основи. Але з глянцевою стелею висота не здаватиметься меншою. Завдяки правильно підібраній схемі освітлення промені будуть відбиватися у лаковій поверхні, кімната стане візуально більшою та вищою. Це компенсує зайняте системою місце.
У ванній кімнаті переважно немає вікон. Здатність блискучої плівки відбивати світло у такому разі буде дуже корисною, адже завжди буде забезпечений належний рівень освітлення.
Які нюанси слід враховувати перед тим, як монтувати таке покриття?
Встановлення натяжних стель з глянцевою фактурою за технологією не відрізняється від монтажу будь-яких інших полотен. Кріплення стандартної одноярусної системи відбувається за такими етапами:
- Перекриття очищується від старої фарби чи побілки, ґрунтується, обробляється антисептиком.
- На чорновій основі розмічається схема освітлення, встановлюються закладні для світильників.
- Формується каркас з пластикового або металевого профілю.
- Плівка розправляється та нагрівається тепловою гарматою.
- Натягується полотно та кріпиться до каркаса.
- Монтуються світильники.
Якщо кімнаті вистачає висоти, можна встановити багатоярусну стелю. Вона має стильний вигляд та надає широкі можливості для організації підсвічування. Люстри, точкові світильники, світлодіодна стрічка, світлопрозорі ділянки – рішення за смаками мешканців дому чи квартири.
При виборі глянцевої плівки треба мати на увазі, що світло відбивається від поверхні, а отже, буде яскравіше освітлювати приміщення, ніж з матовою стелею. Тому кількість та яскравість світильників має бути помірною. Лампочки у них не повинні нагріватися – в протилежному випадку плівка буде плавитися під дією високих температур.
Як доглядати за блискучим стельовим полотном?
Глянцева стеля невибаглива в догляді. Сухе чищення передбачає використання пилотяга або тканинних серветок. Стійкість до вологи дає змогу мити її навіть щодня, за потребою. Свіжі плями легко видаляються вологими серветками, а більшість забруднень – мильним розчином. Після миття поверхня протирається досуха безворсовою серветкою, щоб не було розводів. На світлих полотнах сліди від крапель води та мильний наліт менш помітний. Темна ж ПВХ-плівка потребує більше уваги, щоб підтримувати її показний вигляд. Доречно користуватися спеціальними спреями – вони забезпечать рівномірний блиск та допоможуть позбутися бруду.
Попри всю міцність плівки, її слід берегти від контакту з гострими предметами. Тому перед прибиранням краще зняти каблучки чи інші прикраси з рук, якщо на них є деталі, здатні пошкодити полотно. Також не допускається застосування абразивів, жорстких губок − це стосується не тільки глянцевих, а й матових та сатинових стельових полотен.